ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ
Άλιμος, 17455
ΤΗΛΕΦΩΝΟ  210-9832225

Ενημερωτικό έντυπο για τις εγγραφές των μαθητών της Γ΄στα Λύκεια

Εν όψει των ηλεκτρονικών εγγραφών  των μαθητών της Γ΄Γυμνασίου ατα Λύκεια, οι γονείς τους  οφείλουν να διαβάσουν και να υπογράψουν ότι ενημερώθηκαν το παρακάτω έγγραφο (έχει διανεμηθεί και στους μαθητές)

Δείτε το έγγραφο εδώ

Γνωριμία με την Αθήνα

Από τον "Γύρο της Αθήνας" και τα αξιοθέατα του κέντρου την Δευτέρα 15-4-2019,

Εκκλησιασμός την Παρασκευή 19-4-2019

Την ερχόμενη Παρασκευή 19 Απριλίου, θα πραγματοποιηθεί εκκλησιασμός των μαθητών του σχολείου στην εκκλησία της Παναγίας επί της οδού Θεομήτορος τις 2 πρώτες διδακτικές ώρες.

Τα μαθήματα θα γίνουν από την 3η ώρα και μέχρι το τέλος του διδακτικού ωραρίου.

Πρόγραμμα για "θέματα ετερότητας"

Βράδυ Κυριακής 22:30 έφυγε απ το σχολείο η Κατερίνα η Κατάκη (τελειόφοιτη του Μεταπτυχιακού Τμήματος του τμήματος Θεατρολογίας Ναυπλίου) με την ομάδα της!

Μας παρουσίασε τη δουλειά της για την διαφορετικότητα!
Πολύ ωραίες οι εντυπώσεις των παιδιών της θεατρικής ομάδας από την Κατερίνα κ τα κορίτσια της!
Πολύ κακές οι εντυπώσεις από τον κ.Τασο .....
Ποιος είναι αυτός ο κύριος;
Σε μια από τις φωτογραφίες φιγουράρει το περίγραμμά του κ γύρω γύρω τα σχόλια των παιδιών!
Όχι κύριους Τάσους στη ζωή τους!

Στο Σύνταγμα "Διαβάζοντας για τους άλλους"

Στο Σύνταγμα βρέθηκε η ομάδα των μικρών εθελοντών μας την Κυριακή 14-4-2019 για να "διαβάσει για τους άλλους".

Το 2ο Γυμνάσιο Αλίμου αγαπάει τους άλλους απ' όπου κι αν προέρχονται!

Επίσκεψη του Γυμνασίου Ζηπαρίου Κω

Γυμνάσιο Ζηαρίου Κω! Επίσκεψη στο σχολείο μας στα πλαίσα της τετραήμερης εκδρομής της Γ΄τάξης. Μια ωραία εμπειρία παιδιών και καθηγητών που ήρθαν κοντά, χόρεψαν, έπαιξαν μπάσκετ αντάλλαξαν εμπειρίες και υποσχέθηκαν να ξανασυναντηθούν!