ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ
Άλιμος, 17455
ΤΗΛΕΦΩΝΟ  210-9832225

Νέο Δ.Σ. Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων για τα έτη 2021-2023

Δείτε εδώ το νέο Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων για τα έτη 2021-23 που ανέδειξαν οι εκλογές της 1/11/2020.

Ενισχυτική διδασκαλία για το σχ. έτος 2020-2021

Δημοσιεύτηκε Υπουργική Απόφαση με θέμα: «Οργάνωση και λειτουργία σχολικών κέντρων αντισταθμιστικής εκπαίδευσης ως προς την Ενισχυτική Διδασκαλία για το σχολικό έτος 2020-2021». Σύμφωνα με την ανωτέρω Υπουργική Απόφαση, για το σχολικό έτος 2020- 2021 η Ενισχυτική Διδασκαλία μαθητών Γυμνασίου περιλαμβάνει τα μαθήματα: Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά.

Δίδεται η δυνατότητα διενέργειας της ενισχυτικής διδασκαλίας μέσω τηλεκπαίδευσης.

Κριτήριο για τη συμμετοχή μαθητή/-τριας στην ενισχυτική διδασκαλία αποτελεί η επίδοσή του στο αντίστοιχο μάθημα.

Όσοι γονείς/κηδεμόνες επιθυμούν τη συμμετοχή του παιδιού τους στα μαθήματα της ενισχυτικής διδασκαλίας πρέπει να συμπληρώσουν και να αποστείλουν ηλεκτρονικά στο σχολείο το κείμενο της συνημμένης υπεύθυνης δήλωσης μέχρι και την Παρασκευή 27 Νοεμβρίου 2020.

Σημειώνεται ότι, σε περίπτωση που δημιουργηθούν τμήματα δια ζώσης ενισχυτικής διδασκαλίας, αυτά είναι πιθανό να λειτουργούν σε δήμο διαφορετικό από το Δήμο Αλίμου.

Προσοχή! Αλλαγή στα link εκπαιδευτικών για την εξ αποστάσεως εκπάιδευση

Από αργά την Κυριακή 15-11-2020 άλλαξαν οι σύνδεσμοι των εκπαιδευτικών με τους οποίους συνδέονται οι μαθητές στις ψηφιακές τάξεις. Συμβουλευτείτε τα e mails σας ή προσθέστε στις διευθύνσεις που είχατε τον αριθμό  2 αμέσως μετά τη λέξη "secondary". Οι διευθύνσεις θα είναι https://minedu-secondary2.webex.com/meet/........... όπου στο τέλος θα εμφανίζεται το όνομα χρήστη του κάθε καθηγητή.

Ωράριο σύγχρονης εξ αποστάσεως εκπ/σης

Screenshot 2020 11 09 at 12.41.12 PM

Νέο ωρολόγιο πρόγραμμα εξ αποστάσεως μαθημάτων από 16-11-2020

emploi du temps