ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ
ΤΗΛΕΦΩΝΟ  210-9832225

Ωρολόγιο πρόγραμμα τμημάτων από Δευτέρα 28-9-2020

emploi du temps

Το προσωρινό πρόγραμμα για το κάθε τμήμα από Δευτέρα 28-9-2020 μπορείτε να δείτε εδώ

και το συνολικό πρόγραμμα των εκπαιδευτικών εδώ

Καλή σχολική χρονιά!

• Εγγραφές μαθητών καθημερινά 8:00-13:30. Για τους μαθητές της Α΄τάξης θα χρειαστεί το Δελτίο Υγείας συμπληρωμένο και μια μικρή φωτογραφία του παιδιού.
  • Έναρξη μαθημάτων: 14-9-2020.
  • Σχετικά με τον αγιασμό θα ενημερωθείτε με σχετική ανάρτηση όταν ρυθμιστούν οι λεπτομέρειες

Ρύθμιση μαθητικών θεμάτων-Σχετικά με το μάθημα των Θρησκευτικών

Το μάθημα των Θρησκευτικών είναι υποχρεωτικό για όλους τους/τις μαθητές/τριες (άρ.16, παρ.2 του Συντάγματος) και διδάσκεται στις σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, σύμφωνα με τα επίσημα υποχρεωτικά αναλυτικά και ωρολόγια προγράμματα, ακολουθεί τους γενικούς σκοπούς της εκπαίδευσης και απευθύνεται σε όλους τους/τις μαθητές/τριες.

Ωστόσο, παρέχεται η δυνατότητα σε μη Χριστιανούς Ορθόδοξους μαθητές/τριες, δηλαδή αλλόθρησκους ή ετερόδοξους ή άθρησκους, που επικαλούνται λόγους θρησκευτικής συνείδησης, να απαλλαγούν από την παρακολούθησή του.

Περισσότερα: Ρύθμιση μαθητικών θεμάτων-Σχετικά με το μάθημα των Θρησκευτικών

Κατανομή μαθητών σε ΓΕΛ και ΕΠΑΛ

Δείτε την κατανομή των μαθητών εδώ

Καλοκαιρινή λειτουργία 2020