ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ
Άλιμος, 17455
ΤΗΛΕΦΩΝΟ  210-9832225

Τμήματα ενισχυτικής διδασκαλίας 2020-2021

Δείτε τα τμήματα της Ενισχυτικής Διδασκαλίας του ΣΚΑΕ 1ου Γυμνασίου Π. Φαλήρου, που λειτουργούν από τις 9-2-2021, διαδικτυακά, τους συνδέσμους των καθηγητών στην πλατφόρμα Webex καθώς και το Ωρολόγιο Πρόγραμμα της ενισχυτικής διδασκαλίας.

Για οποιαδήποτε πληροφορία επικοινωνήστε με το 1ο Γυμνάσιο Π. Φαλήρου τηλ: 210 9813607 (κ. Πάνος ή κ. Καρακώστας)

Σεμινάριο Αγωγής Υγείας- Εμβόλια κατά της Covid-19-Ενημερώνομαι, Αποφασίζω

Οι γονείς και κηδεμόνες των σχολείων ευθύνης των Διευθύνσεων Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Δ΄ Αθήνας και οι εκπαιδευτικοί προσκαλούνται για  διαδικτυακή ενημερωτική εσπερίδα με θέμα «Εμβόλια κατά της COVID-19: Ενημερώνομαι, Αποφασίζω» που συνδιοργανώνουν οι Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δ΄ Αθήνας, δια των Υπευθύνων Αγωγής Υγείας.

Η εκδήλωση θα διεξαχθεί τη Δευτέρα 8 Φεβρουαρίου, 18:00-20:30 , με προσκεκλημένους ομιλητές:

- τον κ.  Θεόδωρο Ι. Βασιλακόπουλο, Καθηγητή Πνευμονολογίας - Εντατικής Θεραπείας Ιατρικής Σχολής Πανεπιστημίου Αθηνών, Διευθυντή Γ΄ Πανεπιστημιακής Κλινικής Εντατικής Θεραπείας ΕΚΠΑ, Ευγενίδειο Θεραπευτήριο, Σύμβουλος Πνευμονολόγος ΓΝΑ Λαϊκό  και

- την κα Μαρία Γαζούλη, Καθηγήτρια Βιολογίας - Νανοϊατρικής, Εργαστήριο Βιολογίας, ΕΚΠΑ, Εθνική Εκπρόσωπο στον Ευρωπαϊκό Οργανισμό Φαρμάκων (EMA).

Θα πραγματοποιηθεί μέσω της πλατφόρμας Webex Events και για την παρακολούθησή της, θα πρέπει να ακολουθήσετε τις ακόλουθες οδηγίες:

Πρόγραμμα δια ζώσης εκπαίδευσης από Δευτέρα 8-2-2021

Από την Δευτέρα 8-2-2021 ισχύει το παλιό - οριστικό πρόγραμμα. Υπενθυμίζουμε ότι το ωράριο λειουργίας είναι 8:10΄- 14:05΄ (ή 13:20΄ ανάλογα με το ημερήσιο πρόγαμμα).

Δείτε  εδώ  το πρόγραμμα των τμημάτων.

Προγραμμα εκπαιδευτικών

Αλλαγές στο πρόγραμμα Πέμπτης και Παρασκευής 4 και 5/2/2021

Δείτε το πρόγραμμα με κάποιες αλλαγές λόγω απουσίας εκπαιδευτικών εδώ