ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ
Άλιμος, 17455
ΤΗΛΕΦΩΝΟ  210-9832225

Εγγραφές μαθητών στην Α΄ Γυμνασίου για το σχολικό έτος 2024-25

Οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών που θα φοιτήσουν το σχολικό έτος 2024 - 2025 στην Α΄ τάξη,  μπορούν να προσέλθουν στο σχολείο για  την εγγραφή των παιδιών τους από την Παρασκευή 21-6-2024 μέχρι την Παρασκευή 28-6-2024 9:00 πμ -13:00, ή αλλιώς από 2-9-2024 .Σημειώνουμε ότι την Δευτέρα 24-6-2024 το σχολείο θα είναι κλειστό λόγω της εορτής του Αγίου Πνεύματος.

Για  την ολοκλήρωση της εγγραφής θα χρειαστεί να προσκομίσουν:

α) Υπεύθυνη δήλωση νόμιμης άσκησης της κηδεμονίας του παιδιού και αποδοχή ηλεκτρονικής ενημέρωσης,
β)  Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή συμπληρωμένο από παιδίατρο και
γ)  έντυπο γονικής συγκατάθεσης για ανάρτηση φωτό ή βίντεο στην σχολική ιστοσελίδα.

καθώς και  διαγνώσεις (ΚΕΔΑΣΥ, υγείας κλπ.) αν υπάρχουν.

Είναι απαραίτητο να έχετε μαζί σας την ταυτότητά σας

Μπορείτε να κατεβάσετε τα έγγραφα α, β, γ, από την ιστοσελίδα μας ή να τα παραλάβετε στο σχολείο

Γιορτή αποφοίτησης Γ΄ Γυμνασίου

Η γιορτή αποφοίτησης της Γ γυμνασίου μας γέμισε συγκίνηση καθώς συνειδητοποιησαμεότι μετά από τρία υπέροχα χρόνια τα παιδιά θα μας εγκαταλείψουν για ανώτερες βαθμίδες εκπαίδευσης! Τους ευχόμαστε ολόψυχα κάθε επιτυχία στη ζωή τους.

Καθαρισμός παραλίας

Τη Δευτέρα  27/5 στις 9 το πρωίι, το Γ2 με τις εκπαιδευτικούς κυρίες. Γώγου Α.  και .Καλύβεζα  Σ., πραγματοποίησαν καθαρισμό της παραλίας Αλίμου μεταφέροντας το μήνυμα ότι ο τόπος μας, ο τόπος που ζούμε, είναι ο καθρέφτης μας

Πρόγραμμα προαγωγικών και απολυτηρίων εξετάσεων 2024

Δείτε το πρόγραμμα των εξετάσεων εδώ

Εξεταστέα ύλη Προαγωγικών και Απολυτηρίων εξετάσεων Ιουνίου 2024

Δείτε την εξεταστέα ύλη όλων των μαθημάτων για τις Προαγωγικές και Απολυτήριες εξετάσεις Ιουνίου 2024

της Α τάξης

της Β΄τάξης

της Γ΄τάξης

Επιπλέον, δείτε την ύλη των άλλων μαθημάτων των κατ' ιδίαν διδαχθέντων μαθητών εδώ

Ενδοσχολικοί αγώνες ping-pong

Στις 23 Μαΐου ξεκίνησαν οι αθλητικές δραστηριότητες με τους αγώνες ping-pong. Μετά από αρκετές συναρπαστικές αναμετρήσεις φτάσαμε στον τελικό όπου ο Λευτέρης Λάμπρου από το Γ3 αντιμετώπισε τον Γιάννη Μακρή από το Β3 και κατέκτησε το τρόπαιο.