Κατάταξη αποφοίτων Γυμνασίων στην Α' Λυκείου

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Προκειμένου οι αρμόδιες υπηρεσίες της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Δ΄ Αθήνας να προχωρήσουν στην χωροταξική κατανομή των μαθητών/-τριών της Γ΄ τάξης του σχολείου μας στα Λύκεια, για το επόμενο σχολικό έτος 2021-2022, παρακαλούμε να αποστείλετε συμπληρωμένη στο σχολείο τη συνημμένη υπεύθυνη δήλωση, το αργότερο μέχρι την Δευτέρα 19 Απριλίου 2021.

Ιδιαίτερα εφιστούμε την προσοχή σας στα εξής:

• Η χωροταξική κατανομή γίνεται από την Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και όχι από το σχολείο. Οι σχετικοί πίνακες αναμένεται να αποσταλούν στο σχολείο, λαμβανομένων υπ΄ όψη και των ιδιαίτερων συνθηκών λόγω της πανδημίας, περί τα τέλη Ιουνίου.
  • Η αποστολή των συμπληρωμένων δηλώσεων θα γίνει αποκλειστικά ηλεκτρονικά στην παρούσα διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.)  ή, εναλλακτικά, στη διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..
  • Το σχολείο είναι υποχρεωμένο να προβεί σε έλεγχο των δηλώσεων, ιδιαίτερα σε περιπτώσεις που τα στοιχεία της δήλωσης δεν συμφωνούν με τα καταχωρημένα στα ηλεκτρονικά αρχεία στοιχεία.
  • Ιδιαίτερη προσοχή να δοθεί στη συμπλήρωση του σωστού Ταχυδρομικού Κώδικα.

Στη διάθεσή σας για κάθε πληροφορία

2ο Γυμνάσιο Αλίμου